Bitirme Projeleri Gruplarının Dikkatine

BİTİRME PROJESİ I ve II SINAVI için AÇIKLAMA

Aşağıda bitirme projesi I ve II’nin final ve bütünleme sınavı için proje grupları tarafından gerçekleştirilmesi gerekenler listelenmiştir.

Bitirme projesi I:

(a) Gruplar bir robot kolun çalışma uzayı içerisinde konum kontrolünü yaptıklarını göstereceklerdir.

(b) Gruplar bir robot kolun görev uzayında belirli bir hız ile hareket ettiğini ve bu esnada uzuv motorlarının hız modunda çalıştığını göstereceklerdir.

(c) Gruplar 3 robot kolun da senkronize ve sıralı hareket ettiğini göstereceklerdir.

Bitirme Projesi II:

(a) Gruplar 3 robot kolun paralel çalışma modu için platforma bağlanabilme, kilitlenebilme ve platformdan ayrılabilme hareketlerini göstereceklerdir.

(b) Gruplar 3 robot kol platforma bağlı olduğu durumda, platfromun orta noktasının görev uzayında bir izi takip edebildiğini göstereceklerdir.

(c) Gruplar görev uzayında bir engel olduğu durumda da  uç birimin görev uzayında bir izi takip edebildiğini göstereceklerdir.

Gruplar üstte listelenen  her bir maddeyi yerine getirecek görevleri kendileri tasarlayacaklardır. Sadece yeşil renkteki 50 x 50 x 50 mm küp engel, sınav jürisi tarafından yerleştirilecektir.

 

  • Bitirme Projesi II den sınava girecek gruplara 20 dakika süre verilecektir
  • Bitirme projesi I ve II den sınava girecek gruplara tek seans içerisinde Bitirme projesi I için 20 dakika, Bitirme Projesi II için de 20 dakika süre verilecektir.
Başa Dön